انتخاب و خرید لباس با کیفیت
انتخاب و خرید لباس با کیفیت
کافه خواندنی

انتخاب و خرید لباس با کیفیت

1.76Kبازدید

برای داشتن لباس با کیفیت باید یه سری نکاتی را رعایت کرد،ازجمله زیپ دارای قلاب،بافت طبیعی،دکمه یدکی،دوخت محکم

برای انتخاب و خرید لباس با کیفیت نکاتی را باید مد نظر قرارداد. رعایت موارد زیر به شما کمک می کند تا لباس هایی مرغوب تر خرید کرده و همیشه از خریدهایتان راضی باشید.

برای خرید لباس به این نکات دقت کنید :

زیپ لباس باید فلزی و دارای قلاب باشد

اگر لباس جایی برای مخفی شدن زیپ داشته باشد خیلی خوب است، همچنین باید چک کنید تا زیپ به سادگی بالا و پایین برود، اگر زیپ گیر کند یا سفت باشد نشانه خوبی نیست. برای دیگر ویژگی های لباس مانند دکمه های فلزی و طراحی های روی آن، می توانید خیلی سریع یک تست انجام دهید، سبک است یا به نظر می رسد پلاستیکی باشد؟ لباس با کیفیت دکمه ها و تشکیلاتش کمی سنگین هستند.

انتخاب و خرید لباس با کیفیت
لباس با کیفیت دکمه ها و تشکیلاتش کمی سنگین هستند

 طبیعی بودن بافت

بافت های طبیعی مانند کتان، پنبه، ترمه، و پشم، دوامشان از بافت های غیر طبیعی بیشتر است. اما یک استثنا هم هست: پارچه های جین و لباس های ورزشی نیز بسیار با دوام هستند. برخی از شلوار های جین برای افزایش راحتی مقدار کشی هستند. پلی استر، نایلون، و اسپندکس همه پارچه هایی عالی برای لباس های ورزشی هستند.

انتخاب و خرید لباس با کیفیت
بافتهای طبیعی مانند کتان، پنبه، ترمه، و پشم، دوامشان از بافتهای غیرطبیعی بیشتر است

 دکمه یدکی دارد

دکمه و تکه پارچه های اضافی که داخل لباس گذاشته می شود نشان می دهد تولید کننده آنقدر به لباس خود اطمینان دارد که می داند شما می توانید آن را برای مدت طولانی استفاده کنید بنابراین چون ممکن است لباس به برخی تعمیرات جزئی نیاز پیدا کند چند قسمت مهم که یدکی حساب می شود را برایتان گذاشته. این قسمت های یدکی و همچنین راهنمای شستشوی لباس را که به آن وصل هستند نگه دارید.

انتخاب و خرید لباس با کیفیت
قسمت های یدکی و همچنین راهنمای شستشوی لباس را که به آن وصل هستند نگه دارید

 دوخت لباس محکم به نظر می آید

هنگام خرید لباس  ، آن را زیر و رو کنید و به آرامی یکی از درزهای جانبی آن را بکشید. اگر از بین درزها نور دیدید، نشانه آن است که لباس عمر چندانی نمی کند. لباس با کیفیت دوختی محکم دارد و در هر سانت آن تعداد زیادی دوخت می بینید. دوخت محکم از شکاف خوردن لباس جلوگیری می کند.

انتخاب و خرید لباس با کیفیت
لباس با کیفیت دوختی محکم دارد و در هر سانت آن تعداد زیادی دوخت می بینید

 لباس مردانه یا نزدیک به آن است

در کل، لباس های پشمی و بافت های مردانه در مقایسه با نوع زنانه کلفت تر و از کیفیت بیشتری برخوردار هستند. همین مورد را می توان در پیراهن های دکمه ای نیز دید. اگر حوصله رفتن پیش یک خیاط را ندارید، یکی از راه های ساده این است که همین لباس ها را از بوتیک های مردانه خریداری کنید، مطمئن باشید پیشمان نمی شوید!

انتخاب و خرید لباس با کیفیت
لباس های پشمی و بافت های مردانه نسبت به زنانه کلفت تر و از کیفیت بیشتری برخوردار هستند

 از آزمایش چروک سربلند بیرون می آید

قبل از خرید لباس ، ابتدا آن را در دست خود بهم فشار دهید و ببینید چقدر چین و چروک گرفته. اگر از آن دسته آدم هایی هستید که صبح حال اتو کردن ندارند در صورتی که لباس در این آزمایش شکست خورد بهتر است سرجایش بگذارید و به دنبال چیزی دیگر بگردید. برای لباس های ۱۰۰ درصد پنبه که به راحتی چروک می خورند سعی کنید از نمونه های ضد چروک استفاده کنید.

انتخاب و خرید لباس با کیفیت
قبل از خرید لباس ، ابتدا آن را در دست خود فشار دهید، ببینید چقدر چروک می شود

 الگوی لباس در همه جای آن یکسان است

در لباس های با کیفیت، الگوها مخصوصا راه راه افقی، در همه جای آن با هم مطابقت دارند. این مشکل را می توان در الگوهای بزرگ و یا اتفاقی چشم پوشی کرد.

انتخاب و خرید لباس با کیفیت
در لباس های با کیفیت، الگوها مخصوصا راه راه افقی، در همه جای آن با هم مطابقت دارند

منبع : مجله تصویر زندگی

نظر بدهید