الیاف مناسب پوشش زمستانی 2
کافه خواندنی

الیاف مناسب پوشش زمستانی

1.36Kبازدید

برای خیلی از مردم، در زمستان گرم نگه داشتن خود بیش از شیک بودن اهمیت دارد. اما چرا نتوانیم هردو را با هم داشته باشیم؟ اگر از جنس مناسب لباس استفاده کنید، هم شیک می شوید و هم شما را گرم نگه می دارد. جنس مناسب برای لباس زمستانی باید مقاوم، گرم و طبیعی باشد و هم چنین زیبا بنظر برسد.

الیاف مناسب پوشش زمستانی

در نظر گرفتن این عوامل به شما در انتخاب مناسب کمک می کند:

فاستونی

یک الیاف قوی،خشن، در عین حال انعطاف پذیر و شیک است. این جنس قرن هاست که برای لباس های زمستانی به کار می رود. در دوران ادوارد در بریتانیا برای چند دهه این لباس ها توسط جامعه با کلاس بالاتر پوشیده می شده است اما حتی با دموکراتیزه شده صنعت مد و فشن جایگاه خود را از دست نداد.

کت و شلوارهای با جنس فاستونی

صرف هزینه در این نوع لباس مسلما ارزشش را دارد، این پارچه قوی، زیبا و بادوام است. که می تواند با سایر لباس ها و بافت ها استفاده شود. اما هنگام خرید دقت داشته باشید که در بافت آن از الیاف طبیعی استفاده شده باشد.

چرم

چرم بهترین گزینه انتخاب در طول سال است. زیرا یک سری ویژگی های خاصی دارد، چوت تقریبا در همه محیطی پوشیده می شود و با هر چیزی ست می شود. برای زمستان یک کت چرم، شلوار چرمی،دست کش و … که از چرم طبیعی باشد شما را می تواند بسیار گرم نگه دارد.

انواع مخمل

بین این دو نوع پارچه تفاوت هایی وجود دارد:

Velvet) بافته شده از سیلک، نایلون، موهر، پشم و گاهی پنبه ساخته می شود. این نوع جنس پارچه لوکس و با وقار است و می تواند در موقعیت های خاصی پوشیده شود.

Velveteen) معمولا از پنبه و سیلک ساخته می شود و نسبت به مخمل می تواند در موقعیت های راحت تر استفاده شود.

Velour) ولور یک الیاف ساخته شده از پنیه و فیبرهای ترکیبی است؛ و گزینه مناسبی برای استفاده در لباس های بیرون راحتی است. این گزینه برای زمستان مناسب است اما دقت کنید از جنس بسیار نازک آن استفاده نکنید زیرا باعث می شود سرما به شما نفوذ کند . می توانید از یک کت مخملی (Overcoat) درزمستان استفاده کنید که ایده خوبی است.

تفاوت ولوت و ولور در این است که ولوت بافته شده است اما ولور ساخته می شود (نمد می شود.)

Corduroy (مخمل کبریتی)

این نوع پارچه نیز گزینه مناسبی برای زمستان است زیرا گرم و منعطف ست و اغلب برای شلوار استفاده می شود، اما گاهی طراحان برای لباس های دیگر نیز استفاده می کنند. می توانید برای پوشش زیری پیراهن مردانه های از این جنس، از پیراهن های جنس نازک تر استفاده کنید که علاوه بر گرم نگه داشتن شما، زیباتر هم دیده می شود. هم چنین این پیراهن مردانه ها را می توانید با شلوارهای جین ست کنید که مناسب برای موقعیت های غیررسمی است.

خز

خز طبیعی سال هاست که در زمستان مورد استفاده افراد قرار می گیرد. خز سمور، راسو، خرگوش، روباه و پوست سگ آبی پوشش های بسیار لوکسی هستند.

برای کسانی که تمایلی به استفاده از خز طبیعی ندارند خزهای مصنوعی می توانند جایگزین شوند.

خز مصنوعی

اگر از خزهای مصنوعی استفاده می کنید مطمئن شوید بهترین گزینه را داشته باشید که معمولا گرانتر نیز هستند.

ابریشم

شاید برای شما جای شگفتی داشته باشد که ابریشم در زمستان هم می تواند استفاده شود، ابریشم در تابستان شما را خنک نگه می دراد و در زمستان شما را گرم نگه می دارد. در واقع ابریشم یک ماده طبیعی بسیار قوی است که اگر خوب شسته شود رنگ، شکل و قدرت خود را از دست نمی دهد. از آنجایی که این پارچه لوکس است هزینه ی بالایی برای خرید آن باید بپردازید.

پلار

این پارچه می تواند به طول متداول پوشیده شود و می تواند بسیار راحت باشد. یک سویشرت این جنسی می تواند گرمای زیادی به شما بدهد.

نکته >>

از پوشیدن لباس پنبه در زمستان خودداری کنید زیرا رطوبت بدن شما را جذب می کند و تمام حرارت بدن شما را خارج می کند و باعث می شود بیشتر سرما را حس کنید.

 

منبع:بانی مد

نظر بدهید