الهام‌بخش‌ترین زنان تاریخ
کافه خواندنی

الهام‌بخش‌ترین زنان تاریخ

1.12Kبازدید

این که بدانید الهام‌بخش حتی یک شخص هستید حس بسیار زیبا و فوق‌العاده‌ای به شما میدهد. زنان و مردان زیادی در طول تاریخ این حس را به خاطر الهام بخشیدن به هزاران و شاید میلیون‌ها نفر تجربه کرده‌اند؛ افرادی که حتی شاید به خاطر نداشتن شهرت و یا دریافت نکردن جایزه یا کم‌لطفی رسانه‌ای و متولد شدن در کشوری غریب نام آن‌ها در خاطره‌ها باقی نمانده‌است. این روز‌ها کمپین، سازمان و اشخاص زیادی مدعی مبارزه‌ی در راه رسیدن به برابری جنسیتی هستند. در گذشته نیز همواره زنانی شجاع و قوی و روشندل زیسته‌اند که اثرات تغییراتی که در زندگی بشر ایجاد کرده‌اند هنوز و هنوز هم پابرجاست. با ما همراه باشید و با چند تن از این زنان آشنا شوید.

فلورنس نایتینگیل (۱۸۲۰ الی ۱۹۱۰)

الهام‌بخش‌ترین زنان تاریخ

پرستار؛ پرستاری که خدمتش به حرفه‌ی الهی‌اش معنای تازه‌ای به پیشه‌ی پرستاری بخشید. وی جان بسیار زیادی از سربازان را در جنگ کریمه نجات داد و تغییر شگرفی در چشم‌انداز پرستاری به دست داد. از دید او پرستاری یک شغل نه که یک فداکاری، یک وقف بود.

از گفته‌های مشهور او میتوان به جمله‌ی زیر اشاره کرد: اگر کسانی در این دنیا نبودند که به داشته‌هایشان قناعت نمیکردند جهان پیشرفت نمیکرد.

ماری کوری (۱۸۶۷ الی ۱۹۳۴)

الهام‌بخش‌ترین زنان تاریخ

دانشمند و مخترعی که نقشی غیر قابل اغماض در توسعه‌ی اولین دستگاه ایکس‌ری ایفا کرد و همه میدانیم که اکنون این دستگاه پرکاربردترین دستگاه در پزشکیست. نام او ماریا اسکلودوسکاست و اهل لهستان و اولین زنیست که به پاس خدماتش جایزه‌ی نوبل را دریافت کرده است.

“زندگی برای هیچکس آسان نیست، آیا این سختی باید ما را متوقف کند؟ باید پشتکار و مهمتر از همه اعتماد به نفس داشته باشیم. باید باور کنیم که خداوند استعدادی به ما عطا فرموده است و این استعداد به هر قیمتی باید کشف شود. ”

مادر ترسا (۱۹۱۰ الی ۱۹۹۷)

الهام‌بخش‌ترین زنان تاریخ

راهبه؛ ساده بگوییم، مادر ترسا شخصیتی از خود گذشته است. وی تمام زندگی‌اش را وقف کمک به فقیرترین و بدشانس‌ترین افراد کرده است. همچنین در سال ۱۹۷۹ به خاطر ماموریت‌های خیرخواهانه‌اش جایزه‌ی نوبل را به خانه برده است.

“عشق را به هر کجا که میروید ببرید و هر کجا که هستید پخش کنید، اجازه ندهید کسی از نزد شما برود مگر اینکه شادتر از قبل باشد. ”

کلارا بارتون (۱۸۲۱ الی ۱۹۱۲)

الهام‌بخش‌ترین زنان تاریخ

معلم؛ در سن پایین و اوایل جوانی به پیشه‌ی آموزشگری پیوست و از آنجایی که قصد داشت این استعداد را به اشتراک بگذارد مدرسه‌ای عمومی در نیوجرسی بنا نهاد. وی همچنین پس از فعالیت به همراه صلیب سرخ جهانی در طول جنگ داخلی آمریکا صلیب سرخ آمریکا را تاسیس کرد.

“خون میهن‌پرست پدرم در رگ‌های من گرم و جاریست”

مرلین مونرو (۱۹۲۶ الی ۱۹۶۲)

الهام‌بخش‌ترین زنان تاریخ

هنرپیشه؛ زنی باهوش که کلیشه‌ی بلوند ساده لوح در هالیوود را در هم شکست. وی همچنین یکی از موثرترین حامیان حقوق شهروندی بود و به تمام دنیا ثابت کرد که رنگ پوست نباید مانع داشتن مزایای برابر باشد.

“ناکامل بودن زیباست، دیوانگی نبوغ است و کاملا مسخره بودن از کاملا خسته‌کننده بودن بهتر است. ”

هلن کلر (۱۸۸۰ الی ۱۹۶۸)

الهام‌بخش‌ترین زنان تاریخ

نویسنده؛ وی ثابت کرده است که ناتوانی جسمی نمیتواند منظر و رفتار درست یک فرد را به مخاطره بیندازد. کلر اولین شخصیست که با وجود نابینایی و ناشنوایی توانست با کسب مدرک هنر فارغ‌التحصیل شود و همچنین در تمام طول عمرش حامی اشخاص ناتوان جسمی بوده است.

“بهترین و زیباترین چیز‌ها در دنیا قابل دیده‌شدن و لمس شدن نیستند بلکه باید در قلب ما احساس شوند. ”

آملیا ارهارت

الهام‌بخش‌ترین زنان تاریخ

خلبان؛ آملیا اولین خلبان زنیست که توانست بر فراز اطلس به پرواز در بیاید. شجاعت وی الهام‌بخش زنان زیادی شد تا به خود جرات این را بدهند که به کار‌هایی بپردازند که تا قبل از آن شغل‌هایی مردانه تعریف میشدند.

“موثرترین شیوه برای انجام دادن(موفق شدن) انجام دادن است. ”

امیلیا پنکهورست (۱۸۵۸ الی ۱۹۲۸)

الهام‌بخش‌ترین زنان تاریخ

فعال؛ وی شهره به جنگ پر شور و حرارتش برای حقوق زنان است و موسس اتحادیه‌ی اجتماعی و سیاسی زنان است.

“عدالت و قضاوت اغلب یک دنیا فاصله دارند”

کترین هیبورن (۱۹۰۷ الی ۲۰۰۳)

الهام‌بخش‌ترین زنان تاریخ

هنرپیشه؛ هنرپیشه‌ای که جایزه‌های مختلفی به خانه برده است و مطمئنا میتوانید تصور کنید که چه شخصیت موثری بوده است، به خصوص برای هوادارانش. نقش‌هایی که از کاراکتر‌های مصمم و قوی ایفا کرده و حتی تصمیمات شخصی وی جان تازه‌ای به اصطلاح ظاهری ” زنان شلوارپوش ” بخشیده است.

“اگر کاری را انجام میدهید که دوست دارید، حداقل یک نفر خوشحال خواهد بود. ”

کلئوپاترا

الهام‌بخش‌ترین زنان تاریخ

فرعون؛ مشهور است به زیبایی و چگونگی استفاده از این زیبایی در جهت حفظ امپراطوری‌اش از گزند مهاجمان رومی. ممکن است برخی شیوه‌های او را نپسندند، اما این حقیقت همیشه پابرجاست که او کاری را انجام داده است که لازمه‌ی حفاظت از کشورش بوده است.

“کسی جشن پیروزی‌اش بر من را نخواهید دید. ”

منبع: 10mosttoday
منبع : برترین ها

1 نظر

نظر بدهید