مدل‌های مشهوری که بازیگر شدند
کافه خواندنی

از فشن‌شو تا پرده سینما؛ مدل‌های مشهوری که بازیگر شدند

1.33Kبازدید

مدل‌های زیادی در حال فعالیت در صنعت مد و فشن هستند، اما آیا تمام آن‌ها به شهرت رسیده اند؟ خیر! اما برخی از مدل‌ها هستند که توانستند توانایی‌های خود را نشان داده و به سطح بالاتری از شهرت، که بازیگری است، دست یابند. در ادامه مدل‌های موفقی را که توانستند از دنیای مد و فشن پای خود را فراتر بگذارنند و به هالیوود راه یابند، برایتان آورده ایم.

کیت آپتون

مدل‌های مشهوری که بازیگر شدند

هیچ شکی نیست که کیت آپتون در حال حاضر یکی از مشهورترین مدل‌های جهان است. این ستاره در طول ۵ سال اخیر موفقیت‌های بسیاری کسب کرده است. به عنوان مثال عکس او را روی جلد مجلات مشهوری مانند Vogue، GQ، Cosmopolitan یا Sunday Times Style می‌توان مشاهده کرد. وی در نظرسنجی که مجله «هالیوود بوز» هر ساله با عنوان «زیباترین زنان دنیا» انجام می‌دهد در سال ۲۰۱۴ رتبه دوم را با بدست آوردن ۷۰۰ هزار رای به خود اختصاص داد.

این ستاره ۲۷ ساله به تازگی در عرصه بازیگری نیز قدم گذاشته است. اگر چه او در ابتدا در نقش‌های کوچکی ظاهر می‌شد، اما با توانایی‌هایی که داشت توانست خودش را نشان دهد و نقش‌های بزرگ‌تر و مهم تری را از آن خود کند. به عنوان مثال او در سال ۲۰۱۳ در فیلم کمدی «The Other Woman» در کنار ستاره هایی، چون کامرون دیاز و لزلی من بازی کرده است.

تایرا بنکس

مدل‌های مشهوری که بازیگر شدند

تایرا بنکس مجری برنامه‌های تلویزیونی، بازیگر و مدل پیشین آمریکایی است که فعالیت خود را در سن ۱۶ سالگی به عنوان مادلینگ آغاز کرد. او با فعالیت هایش به عنوان مدل در شهرهایی، چون پاریس، میلان، لندن، توکیو و نیویورک به شهرت رسید به طوری که عکس هایش روی جلد مجلات مشهوری، چون Elle، Cosmopolitan، Seventeen، Teen Vogue، GQ و… چاپ شد. در واقع او اولین زن آفریقایی- آمریکایی است که تصویرش روی جلد مجله به چاپ رسید.

در سال ۱۹۹۷ او به عنوان سوپرمدل سال انتخاب شد و در همان سال قرار خود را به عنوان مدل ویکتوریا سیکرت امضا کرد که اوج موفقیت اش در صنعت مادلینگ بود. اما این موفقیت‌ها او را راضی نکرد و همچنان تلاش اش را به عنوان یک ستاره ادامه داد تا در نهایت توانست در صنعت سینما ایفای نقش کند. او در سال‌های بعد، با اجرای برنامه‌های تلویزیونی موجب رسیدن به موفقیت‌های تجاری بالاتری شد. از مشهورترین هنرنمایی‌های او می‌توان به فیلم هایی، چون Gossip Girl، Shake It Up!، Glee و Coyote Ugly… اشاره کرد.

امیلی راتایکوفسکی

مدل‌های مشهوری که بازیگر شدند

بدون شک می‌توان گفت که حرفه مادلینگ برای امیلی راتایکوفسکی هیچوقت یک هدف نبوده است. نه به این معنی که او برای مادلینگ ارزشی قائل نبود یا آن را جدی نمی‌گرفت، بلکه واقعیت این است که او بازیگری را در اولویت هدف هایش قرار داده بود. او در سن ۱۴ سالگی با شرکت فورد قراردادی امضا و کار خود را آغاز کرد و پس از آن مدل شرکت‌های لوکسی، چون مارک جکوبز شد.

راتایکوفسکی پیش از ورود به عرصه مدلینگ، شانس خود را در فوتبال، بازیگری و باله آزمود. او در سال ۲۰۱۳ پس از ظاهر شدن در تک آهنگ جنجال برانگیز «خطوط محو»، که در ۲۵ کشور رتبه نخست را کسب کرد، به شهرت رسید. از فیلم‌های معروف او می‌توان به بازی در فیلم‌های «دختر گم‌شده» و «ما دوستان تو هستیم» اشاره کرد.

کارا دلوین

مدل‌های مشهوری که بازیگر شدند

کارا دلوین در حال حاضر یکی از تاثیرگذارترین مدل‌های جهان است که جایزه «مدل سال» را در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ از آن خود کرد. او برای برند‌های مشهوری، چون Burberry، Mulberry، Tory Burch، Chanel، DKNY، H&M و Dolce & Gabbana همکاری کرده است. کارا دلوین نه تنها در هفته‌های فشن شوی نیویورک بلکه در فشن شو ویکتوریا سیکرت نیز حضور داشت. تمام این فعالیت‌ها او را تبدیل به یکی از مشهورترین مدل‌های جهان کرده است. موفقیت‌های او در صنعت مد و فشن تمامی ندارد، اما این مانع از حضور و موفقیت او در عرصه‌های دیگری، چون بازیگری نشد. او در سال ۲۰۱۲ در نقش‌های کوتاهی ایفای نقش کرد، اما سال گذشته با حضور در سریال «Carnival Row» توانست خود را به عنوان یک بازیگر هالیوودی در دل مردم جا کند.

کامرون دیاز

مدل‌های مشهوری که بازیگر شدند

ممکن است شما کامرون دیاز را به خاطر حضورش در هالیوود بشناسید، اما او در ابتدا فعالیت خود را به عنوان یک مدل، در سن ۱۶ سالگی، آغاز کرد. او تا به حال با برند‌های معتبری، چون Coca-Cola، Calvin Klein و Levi’s همکاری کرده است. علیرغم پیشنهاد‌های خوبی که به او در زمینه مادلینگ شده، او بازیگری را انتخاب و در سال ۱۹۹۴ در کمدی «The Mask» جیم کری ایفای نقش کرد. او تاکنون نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب، بافتا و انجمن بازیگران نمایشی شده است. از فیلم‌های مشهوری که او در آن ایفای نقش کرده می‌توان به «شرک»، «ماسک»، «فرشتگان چارلی»، «آسمان وانیلی» و … اشاره کرد.

شارون استون

مدل‌های مشهوری که بازیگر شدند

بی شک می‌توان گفت که شارون استون از دیگر بازیگران زن این لیست، تواناتر است. او نیز ابتدا کارش را با مادلینگ آغاز کرد. او حتی به خاطر این کار مدرسه و محل زندگی اش را ترک کرد و به نیویورک رفت. پس از آن، او به سرعت جذب برندهایی، چون فورد شد. اگر چه او در حرفه مادلینگ بسیار موفق بود، اما خیلی در این زمینه دوام نیاورد، به طوری که ۳ سال بعد به حرفه بازیگری روی آورد. اولین تجربه او در سال ۱۹۸۰ در فیلم «خاطرات استارداست» بود. پس از آن پیشنهاد‌های بهتری به او شد به طوری که توانست در فیلم هایی، چون «غریزه اصلی»، «گلوریا»، «زن گربه ای» و … به خوبی بدرخشد. او تا به حال موفق به دریافت جوایز گلدن گلوب و امی شده که شهرتش را بیشتر مدیون فیلم پرفروش و جنجالی «غریزه اصلی» است.

میلا یوویچ

مدل‌های مشهوری که بازیگر شدند

فعالیت اخیر میلا یوویچ در صنعت سینما آنقدر چشمگیر است که فراموش کرده ایم او روزی یک مدل بوده است. زمانی که او پنج سال بیشتر نداشت به همراه خانواده به شهر ساکرامنتو کالیفرنیا مهاجرت کرد. میلا به دلیل چهره زیبا و معصوم و چشمان آبی رویایی‌اش (و همچنین شهرت مادرش) خیلی زود توانست توجه فعالان صنعت مدلینگ را به خود جلب کند.

او حرفه مدلینگ را از سن ۱۱ سالگی آغاز کرد و به دلیل زیبایی اش خیلی زود عکس‌های او جلد تمام مجلات مد آمریکا را پوشش داد. او با برند‌های مشهوری، چون H&M، Giorgio Armani، Christian Dior، DKNY، Coach و Calvin Klein همکاری کرد. پس از کسب موفقیت‌های پی در پی در عرصه مدلینگ، میلا و مادرش تصمیم گرفتند که او را وارد صنعت سینما کنند. این اتفاق در سال ۱۹۸۸ وقتی که میلا ۱۳ سال بیشتر نداشت با بازی در فیلم «اتصال دو ماه» به وقوع پیوست و با درخشش در سری فیلم‌های «رزیدنت اویل» به اوج خود رسید.

گل گدوت

مدل‌های مشهوری که بازیگر شدند

گل گدوت یکی از جذاب‌ترین زنان این لیست است. او در سال ۲۰۰۴ در مسابقه دوشیزه جهان شرکت و پس از آن در کمپین‌های تبلیغاتی مد و فشن هنرنمایی کرد. Gucci، aptain Morgan، Jaguar Cars و Vine Vera از برند‌های مشهوری است که گل گدوت به عنوان چهره تبلیغاتی در آن درخشیده است. پس از فعالیت و کسب موفقیت در عرصه مدلینگ، وی فعالیت‌های سینمایی خود را با بازی در فیلم «سریع و خشمگین ۴» (۲۰۰۹) آغاز کرد و در سری بعدی همین فیلم به عنوان «سریع و خشمگین ۶» در کنار پل واکر و ون دیزل ظاهر شد. سیر موفقیت‌های گل گدوت در سینما با بازی در نقش ابرقهرمانی «زن شگفت‌انگیز» تکمیل شد.

منبع : برترین ها

2 نظر

نظر بدهید