loreal (4)
کافه خواندنی

آشنایی با وارث شرکت لوازم آرایشی لورئال L’Oréal

2.92Kبازدید

شاید آشنایی با وارث شرکت لوازم آرایشی لورئال L’Oréal برای افرادی که اخبار میک آپ و لوازم آرایش را دنبال می‌کنند یک غافلگیری بزرگ باشد. ثروت این زن در حدود ۵۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود، با این حال او اصلاً به شکل و ظاهر خود توجه نمی‌کند. فرانسواز بتانکور می‌یرز تنها نوه اوژن شولر Eugene Schuller، در ۱۰ جولای سال ۱۹۵۳ میلادی در حومه شهر پاریس به دنیا آمد. مادرش لیلیان بتانکور و پدرش آندره بتانکور سیاست مدار فرانسوی بود که به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۰۷ میلادی از دنیا رفتند.

وارث شرکت لوازم آرایشی لورئال

فرانسواز بتانکور، دختر لیلیان بتانکور (مالک سابق) شرکت آرایشی L’Oréal است. ثروت او در حدود ۵۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود. او و خانواده اش مالک ۳۳ درصد شرکت آرایشی لورئال فرانسه اند و طبق گزارش مجله فوربز، رتبه ۱۵ را در فهرست ثروتمندان جهان با ۴۹.۳ میلیارد دلار دارایی کسب کرده اند.

شرکت L’Oréal در سال ۱۹۰۷ میلادی توسط «اوژن شولر» پدر لیلیان تأسیس شد، پس از درگذشت شولر، لیلیان تنها وارث وی بود و پس از مرگ او نیز همه دارایی‌ها به فرانسواز انتقال یافت.

loreal (2)

عکس بالا متعلق به فرانسواز بتانکور همراه پدر و مادرش می باشد .

لیلیان بتانکور در ۲۱ سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی، در سن ۹۴ سالگی در پاریس درگذشت.

یک عکاس به نام فرانسوا ماری بانیه دوست لیلیان بتانکور بود و لیلیان در سال ۲۰۰۸ میلادی هدایای گرانقیمتی را به ارزش صد‌ها میلیون دلار به او هدیه داد، از جمله تابلوی پیکاسو، به علاوه ۶۷۰ هکتار زمین در شیسل. این بخشش‌ها ناراحتی فرانسواز را به دنبال داشت. در سال ۲۰۰۷ میلادی اختلافات بین فرانسواز و مادرش لیلیان علنی شد و او از مادرش شکایت کرد.

در سال ۲۰۰۷ میلادی، بحران و کشمکش بین لیلیان بتانکور و دخترش فرانسواز درگرفت. اختلاف آن‌ها به این خاطر بود که این زن ثروتمند چندین سال متمادی به فرانسوا ماری بانیه دوست نویسنده و عکاس خود، پول، تابلو، مِلک و املاک هدیه داده بود. علاوه بر این براساس برخی شواهد لیلیان بتانکور تصمیم داشت پس از مرگش، بانیه را به عنوان تقسیم کننده اموالش انتخاب کند. این اتفاق باعث شد تا فرانسواز از مادرش شکایت کند.

loreal (3)

رابطه بین فرانسواز بتانکور و مادرش در سال ۲۰۱۰ به حالت عادی بازگشت و قاضی دستور داد تا مادر به دلیل وخامت سلامتی اش، تحت قیمومیّت خانواده خود قرار گیرد. خانم لیلیان بتانکور و دختر او، پس از محکوم شدن «فرانسوا ماری بانیه» در دسامبر ۲۰۱۰ با یکدیگر آشتی کردند.

منبع : تابناک باتو

نظر بدهید