دکوراسیون آشپزخانه کوچک
کافه دکوراسیون

11 دکوراسیون آشپزخانه کوچک در دل خانه های ایرانی!

5.72Kبازدید

در این مطلب 11 دکوراسیون آشپزخانه کوچک در خانه های ایرانی را برای شما انتخاب کردیم تا با ایده های دکوراسیونی بیشتری برای این فضا آشنا شوید.

آشپزخانه کوچک شماره 1

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

موقعیت: کرمانشاه
سبک: تلفیقی
رنگ های غالب: کرم و قهوه ای
ویژگی های خاص: فضای باز آشپزخانه، لوازم دکوری سنتی

در دکوراسیون آشپزخانه کوچک کرمانشاه کابینت با طرح چوب در ترکیب با سنگ های تزیینی دیواری و دیوار پوش کرم رنگ دیده می شود. لوازم دکوری در دکوراسیون آشپزخانه شامل بطری های شیشه ای، ظروف مسی، سبد حصیری، آبکش و کفگیر روی است. یکی از جذابیت های آشپزخانه لوستر آن است که به شکل مکعب ساده و مدرن در تضاد با سبک دکوراسیون منزل به چشم می آید.

آشپزخانه کوچک شماره 2

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

موقعیت: قشم
سبک: مدرن
رنگ های غالب: سفید و طوسی
ویژگی های خاص: کابینت سفید ساده، اجاق گاز جزیره

لوازم خانگی مربوط به آشپزخانه قشم مانند یخچال، اجاق گاز جزیره ای، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی به رنگ نقره ای و استیل انتخاب شده است که با قرارگیری کنار کابینت سفید آشپزخانه ترکیب رنگ سفید و خاکستری دکوراسیون خانه را حفظ کرده است. جالب است که دیوارپوش آشپزخانه نیز حتی کاملا سفید است که همین نکته باعث می شود سبک مدرن را به هیچ وجه نتوان از فضا جدا کرد. لوستر متفاوت با طرح خاص و رنگ زرد تضاد خوبی به وجود آورده است.

آشپزخانه کوچک شماره 3

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

موقعیت: تهران، یوسف آباد
سبک: اسکاندیناوی
رنگ غالب: سفید
ویژگی های خاص: تخته سیاه برای یادداشت

چیزی که بیشتر از هر چیز دکوراسیون آشپزخانه را چشمگیر می کند، کانتر زیبا به همراه صندلی‌ های بلند سفید‌ش است. تا فراموش نکرده ‌ام، از تخته سیاه کوچکی که بر روی ستون آشپزخانه نصب شده، برای ‌تان تعریف کنم. در نگاه اول با دیدنش کلی ذوق کردم و صد البته که نتوانستم هیجانم را پنهان کنم… انگار تمام دوران کودکی ‌ام به یکباره برای زنده شد.

آشپزخانه کوچک شماره 4

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

موقعیت: تهران، گیشا
سبک: مدرن
رنگ های غالب: طوسی و زرد
ویژگی های خاص: کابینت مدرن، ساده و بدون دستگیره، ترکیب رنگی زنده

در دکوراسیون مدرن آشپزخانه زیبای خانه بنفشه و حسین نظم و سادگی حرف اول را می زند. کابینت ساده و بدون هیچ عنصر اضافی فضایی را خلق کرده است که به جز ترکیب رنگی زیبای طوسی و زرد چیزی جلب توجه نمی کند. نور آفتاب با تابش مستقیم به فضای آشپزخانه از پشت پنجره ای با پرده ساده و مدرن فضا را گرم و دلنشین کرده است.

آشپزخانه کوچک شماره 5

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

موقعیت: تهران، سبلان
سبک: تلفیقی
رنگ های غالب: قهوه ای و طوسی
ویژگی های خاص: لوازم دکوری قدیمی و سنتی

در قسمت سمت چپ، قفسه ای چوبی قرار دارد که اشیاء نفیس داخل آن مثل بیشتر لوازم دکوری منزل کار دست و یادگاری های با ارزشی هستند. قفسه ای را هم که در قسمت ورودی آشپزخانه نصب کرده اند پدر آزاده با چوب ساخته است. به دیوار کنار اجاق گاز، یک قفسه قدیمی را هماهنگ با دکور خانه رنگ آمیزی و نصب کرده اند.

آشپزخانه کوچک شماره 6

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

موقعیت: تهران، پیروزی
سبک: کلاسیک
رنگ های غالب: سفید و طلایی
ویژگی های خاص: دستگیره های طلایی

کابینت های آشپزخانه از جنس MDF سفید براق با دستگیره های طلایی است. در میان آن یک میز صبحانه خوری کوچک با دو صندلی فلزی سفید قرار داده شده که فضا را فانتزی تر کرده است. فضای آشپزخانه به گونه ای است که آرامشش را به دختر خانواده هم انتقال داده و حتی سنا کوچولو هم در این مکان سالاد میوه درست می کند!

آشپزخانه کوچک شماره 7

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

موقعیت: شیراز
سبک: تلفیقی
رنگ های غالب: سفید
ویژگی های خاص: نظم در بی نظمی

فضای آشپزخانه دنج و دوست داشتنی است. حضور گیاهان که تعداد آنها از قسمت های دیگر خانه بیشتر است، طراوت و شادابی را در آشپزخانه که مکان پخت و پز است، به وجود آورده است. قفسه های باز در چنین آشپزخانه کوچکی علاوه بر بزرگ نمایی فضا، بسیار کاربردی و مفید هستند.

آشپزخانه کوچک شماره 8

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

موقعیت: تهران، جنت آباد
سبک: تلفیقی
رنگ های غالب: طوسی و قهوه ای
ویژگی های خاص: چراغ آویز بالای کابینت

به سمت آشپزخانه که می روم لامپ های بسیار زیبای بالای میز غذا خوری توجه ام را جلب می کند. این لامپ ها به گفته فرناز به لامپ های ادیسونی معروفند. کابینت های آشپزخانه را هم خود فرناز طراحی کرده و پیرو همان رویکرد خنثی بودن خاکستری، این رنگ را در کنار چوب برای آشپزخانه انتخاب کرده است. برای روشنایی آشپزخانه هم از همان چراغ های ریلی استفاده کرده اند.

آشپزخانه کوچک شماره 9

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

موقعیت: همدان
سبک: تلفیقی
رنگ های غالب: قهوه ای
ویژگی های خاص: استفاده از چوب

در دکوراسیون چوبی آشپزخانه کوچک همه چیز سر جای خودش قرار دارد. این آشپزخانه بخشی از دکوراسیون کل خانه است و مجاور نشیمن و پذیرایی، هیچ تضادی نشان نمی دهد. در آن هیچ خبری از شلوغی و اغتشاش بصری نیست. میز و صندلی غذاخوری ساده و مدرن، آنقدر صمیمی است که هر کس با دیدن آن دلش می خواهد روی آن بنشیند و از اتفاقات روزانه خود سخن بگوید.

آشپزخانه کوچک شماره 10

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

موقعیت: کاشان
سبک: مدرن
رنگ های غالب: سفید، صورتی و بنفش
ویژگی های خاص: نظم و ترکیب رنگی متفاوت

داشتن فضایی منظم، با دکوراسیونی ساده کمترین چیزی است که می ‌توان از یک آشپزخانه انتظار داشت و یکی از نکات مهم برای داشتن چنین فضایی انتخاب رنگ مناسب فضای شماست. رنگ ‌های روشن برای آشپزخانه بهترین گزینه است تا بتوان کمی از شلوغی آن را کم کرد! خانم ماندگاری هم با رعایت این نکته، پس ‌زمینه سفید را برای آشپزخانه خود انتخاب کرده است که با جزییاتی از رنگ‌ های صورتی و بنفش تزیین شده است.

آشپزخانه کوچک شماره 11

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

موقعیت: تهران
سبک: مدرن
رنگ های غالب: سفید و طوسی
ویژگی های خاص: لوازم و وسایل توکار

او خاطر نشان می ‌کند: «به طور مثال وقتی ما به این خانه آمدیم، سینک رو به دیوار قرار داشت و پایین پنجره خالی بود و ماشین لباسشویی و ظرفشویی کنار همدیگر بودند در حالی که در معماری بعد از لوکوربوزیه که پنجره ‌های بزرگ را در معماری باب کرد، در آشپزخانه‌ های اروپایی و آمریکایی، سینک را زیر پنجره قرار می ‌دهند.

منبع : چیدانه

نظر بدهید