برای دانشگاه چی بپوشیم؟
کافه خواندنی

برای دانشگاه چی بپوشیم؟

2.57Kبازدید

دانشجویی و دانشجو بودن یک تعریف ثابت در همه‌جای دنیا دارد و انتظار میرود فرد ساده‌پوش باشد و تنها به تحصیل علم و دانش تمرکز کند. در ادامه پیشنهادهایی برای ساده و شیک‌بودن دانشجویان ارایه شده است.

شلوار جین

شلوار جین را میتوان بخش لاینفک تیپ دانشجویان زن و مرد دانست؛ به‌خصوص رنگ تیره آن. انتخاب تیشرت و شلوار جین میتواند انتخاب مناسبی برای مردها باشد، البته تیشرت آستین‌بلند در پاییز انتخاب مناسبی است. زن‌ها هم میتوانند شلوار جین را با یک مانتو دکمه‌دار ساده و کتانی و کوله ست کنند و شیک و ساده به نظر برسند. مانتوهایی با آستین مچ‌دار هم با تیپ شلوار جین همخوانی خوبی پیدا میکند، پس دور مانتوهای آستین گشاد و کوتاه را خط بکشید.

      برای دانشگاه چی بپوشیم؟

به جنس لباس توجه کنید

پارچه لباسی که میپوشید هم تا حدودی روی تیپ شما تاثیر میگذارد پس برای دانشگاه مانتوهایی را انتخاب کنید که پارچه‌اش ترکیبی از نخ و کمی پلاستیک باشد. یادتان باشد مانتوهای خیلی نخی(با الیاف طبیعی) چندان رسمی نیست.

برای دانشگاه چی بپوشیم؟

رنگارنگ نباشید

هیچ‌ اجباری به پوشیدن لباس‌های مشکی و سرمه‌ای نیست اما به ندرت میتوان مانتو قرمز در فضای دانشگاه‌ها دید. بهترین رنگ‌ها برای دانشگاه رنگ‌های چرک‌تر است چون رنگ‌های روشن شما را به دردسر میاندازد و هر روز مجبورید دود اتوبوس‌ها و لکه‌های صندلیهای سلف‌ دانشگاه را بشورید و اتو بکشید و این کار در نهایت باعث میشود بعد از مدتی تاروپود مانتو‌تان از هم باز شود، بنابریان رنگ‌های چرک‌تر مناسب‌تر به نظر میرسند.

برای دانشگاه چی بپوشیم؟

البته نکته‌ دیگری که به نظر میرسد تاثیر دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجو است. چون از دانشجوی رشته مهندسی انتظار میرود تیپ رسمیتری داشته باشد در عین حال که کسی از پوشیدن مانتوهای رنگی و گلدار دانشجوی رشته هنر تعجب نمیکند.

به مقنعه فکر کنید

زمان خرید مانتو حتما این نکته را مدنظر قرار بدهید که قرار است آن را با مقنعه بپوشید پس به هماهنگی این دو توجه داشته باشید. شاید یک پانچوی نخی چهل‌تکه با یک شال بلند و باز قشنگ به‌نظر بیاید اما همخوانیای با مقنعه ندارد! اغلب مانتوها هرقدر هم که خوشگل باشند، با مقنعه ترکیب ناجوری را تشکیل می‌دهند! مقنعه با مانتوهای خیلی گشاد یا خیلی تنگ مسخره است! بنابراین بروید سراغ مانتویی که روی تنتان راسته بایستد. یقه‌های دارای تزیینات را هم بی‌خیال شوید و یقه گرد ساده یا یقه شومیز بگیرید. سعی کنید مانتو تزیینات زیاد مثل دکمه و جیب نداشته باشد که در ترکیب با یک مقنعه ساده بد می‌شود.

برای دانشگاه چی بپوشیم؟

کوله و کتانی دو یار همیشگی

و در انتها هم برای خانم‌ها و هم آقایان کفش کتانی و کوله بهترین انتخاب دانشجویان عزیز است. هم راحت است و هم جادار.

برای دانشگاه چی بپوشیم؟

تمیز بودن

لوکس‌ترین و گران‌ترین لباس‌ها هم اگر تمیز و اتو شده نباشند، زیبایی و لوکس بودن خود را از دست میدهند. اگر لکه‌ای بر لباستان است سریعا پاک کنید. لباس‌ها را زمانی که لازم است، بشویید و آنها را آویزان یا تا کنید تا چروک نشوند.

کفش

کفش مهمترین آیتم استایل است. اکثر اوقات دیگران اول به کفش‌های شما دقت میکنند. کفش راحت و مناسب محل دانشگاه انتخاب کنید که در عین زیبایی در طول روز بتوانید آن را بپوشید. زمانی که به خانه برگشتید دقت کنید اگر لکه‌ یا کثیفی بر کفش‌ها ایجاد شده را پاک کنید.

برای دانشگاه چی بپوشیم؟

منبع : برترین ها

نظر بدهید