استفاده از کاشی مراکشی در دکوراسیون
کافه دکوراسیون

استفاده از کاشی مراکشی در دکوراسیون

2.42Kبازدید

سبک مراکشی یکی از سبک های شناخته شده در دکوراسیون و طراحی داخلی است که با ویژگی ها و رنگ های خاص و مشخصی شناخته می شود. کاشی مراکشی نیز یکی از همین ویژگی هاست و طرح ها و نقوش منحصر به فردی را به نمایش می گذارند. این کاشی ها از قرون وسطی مورد استفاده بودند اما در طراحی های امروزی به شکلی مدرن تر مورد استقبال قرار گرفته اند. در ادامه تعدادی از مزایا و معایب این کاشی ها را با هم بررسی می کنیم.

استفاده از کاشی مراکشی در دکوراسیون

مزیت اول کاشی مراکشی : مناسب برای هر سبک دکوراسیون

طراحان داخلی نقش ها و رنگ های مختلفی از کاشی های مراکشی را برای فضاهای مختلف امتحان کرده و به این نتیجه رسیده اند که این کاشی ها با انواع سبک های دکوراسیون هم خوانی و هماهنگی دارند. به طور مثال هر زمانی که لازم باشد می توانید از رنگ های ملایم استفاده کنید و یا در صورت نیاز نقش های روز و پرکار را انتخاب نمایید. این کاشی ها هم در سبک های خاص مانند سبک مدیترانه ای زیبایی دارند و هم به خوبی با متریال هایی مانند چوب و کف پوش های چوبی ست می شوند. تصاویر زیر نمونه هایی از کاربرد این کاشی ها را به شما نشان می دهند.

استفاده از کاشی مراکشی در دکوراسیون استفاده از کاشی مراکشی در دکوراسیون

مزیت دوم : کاربردهای متنوع کاشی مراکشی

شاید مهم ترین مکان هایی که برای استفاده از این کاشی ها به ذهن می رسد دیوارو کف حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه ها باشد، اما آن ها در همین جا محدود نمی شوند. برخلاف انتظار با تنوع بالای رنگ و طرح می توانند در مکان های جدید ایفای نقش نمایند. راه پله ها، شومینه ها و حتی قاب پنجره ها همگی برایشان مناسب خواهند بود. در تصویر اول به خوبی می توانیم این کاشی ها را در تزیین دیوار دور شومینه ببینیم. مانند تصویر دوم، می توان تا ارتفاع 1 متری دیوار از این کاشی ها استفاده کرد که جلوه بسیار جذابی را به فضا می بخشد. در نهایت در تصویر سوم پله هایی را مشاهده می کنیم که با چند طرح از کاشی های مراکشی و در دورنگ مشکی و سفید طراحی شده اند. این نوع ایده ها برای فضاهای مدرن و مینیمال بسیار عالی خواهند بود.

استفاده از کاشی مراکشی در دکوراسیون استفاده از کاشی مراکشی در دکوراسیون استفاده از کاشی مراکشی در دکوراسیون

عیب اول کاشی مراکشی : نگهداری دشوار

کاشی بر اساس روش ساخت می توانند از انواع لعاب دیده یا لعاب ندیده باشند. گاهی کاشی های مراکشی مانند بتن به طور طبیعی متخلخل بوده و هیچ لعابی ندارند. این کاشی ها می توانند برای نگهداری طولانی مدت نسبت به آب و لکه با مشکل روبه رو شوند و شما باید مانند سنگ های طبیعی با آن ها رفتار نمایید. به این معنا که بلافاصه آن ها را تمیز و خشک کرده و اجازه ندهید رطوبت برای مدت طولانی رویشان باقی بماند.

استفاده از کاشی مراکشی در دکوراسیون استفاده از کاشی مراکشی در دکوراسیون

عیب دوم کاشی مراکشی : قیمت بالا

هزینه سفارش و تهیه کاشی های مراکشی می تواند با توجه به نوع شرکت و نحوه ساخت متنوع و بسیار گران قیمت باشد. اگر می خواهید محدوده وسیعی از منزلتان را با این کاشی ها پوشش دهید، بهتر است از نمونه کاشی و سرامیک های معمولی در طرح های مراکشی استفاده نمایید. تنها در این حالت هزینه ها می توانند کاهش بیابند.

استفاده از کاشی مراکشی در دکوراسیون استفاده از کاشی مراکشی در دکوراسیون

منبع : چیدانه

نظر بدهید